Menemen Mutlu Son Masaj Yildiz

Menemen mutlu son masaj İnsanın en doğal rahatlama şekli bir kişiye duyduğu gücen sayesinde olmaktadır. Bu sayede kişi pozitif elektrik de alabilir. bu işlemlerin başı olmaktadır. Hem pozitif elektrik almak hem de birine güvenerek rahatlamak mümkün olur. Bu hem mutlu olmak için önemlidir hem de kişiler kendini iyi hissettiği sürece daha az hasta olurlar. Menemen mutlu son masaj .

İslamiyet Öncesinde 3000’li yıllarda özellikle Çinli ve Hintli toplumlarda kullanıldığı bulunan yazılı kaynaklarda yazmaktadır. Fakat Yunanlılar tarafından yazılmış olan kaynaklarda da o dönemlerde bu işlem kullanılmaktadır. Yani bu bütün toplumların masaj yaptığı fakat bu olayın birbirinden habersiz olduğu anlaşılmaktadır. İçgüdüsel bir durum olduğu bu sayede anlaşılmıştır ve varlığının oldukça eskiye dayandığı düşünülmektedir.

Yunanlı toplumlar masaj işlemini Roma toplumlarına göstermiş ve Romalılar birçok savaştan önce savaşçılara bu işlemi kullanarak daha iyi performans göstermeleri sağlanmıştır. Ayrıca Romalıların yapmış olduğu olimpiyat oyunlarında da tüm sporcular bu işlemden yararlanarak kaslarını gevşetmiş ve yarışma öncesi ısınmışlardır. Genel anlamda ismi ovma, yoğurma ve dokunma terimlerinden türetilmiştir.